عدالت . معرفت . عمل سالم

نوشتار سی دی گلریزان

نوشته شده توسط :امیر
یکشنبه 14 آبان 1396-06:28 ب.ظ

       
      نوشتار سی دی گلریزان از اقای مهندس
به قلم مسافر امیر
   


بسیارى از صفات امروزه ظاهرى شده است و معنویات و صور پنهان كاملا پنهان شده و براى تشخیص آن نیاز به آموزش و دانایى داریم .
تفكر كنگره به ما مى آموزد هر انسانى داراى دو صور مى باشد :١-صور آشكار ٢-صور پنهان
نه تنها شهر وجودى انسان با این قانون حركت مى كند بلكه یك خانه،یك شهر یا یك كشور ... از این قانون مستثنا نمى باشد.اگر بنا و سرزمینى آباد باشد ،اما ساكنین آن جسم و افكار و اندیشه مخرب داشته باشند آن بنا رفته رفته نابود مى شود.اما انسانهایى كه فكر و اندیشه و جسمشان سالم باشد.توان آن را دارند كه ویرانه ها را به آبادى تبدیل كنند .زمانى كه فرد سالم باشد ،توان آن را دارند كه ویرانه ها را به آبادى تبدیل كنند.زمانى كه فرد سالم باشد بر گروه و ساكنین هم تأثیر مثبت مى گذارد.انسان براى آبادانى این شهر اختیار دارد از طب سنتى و تجربه هاى مثبت آن بهره ببرد.

از گیاهانى كه از خاك روئیده و با جسم او رابطه تنگاتنگ دارد ،استفاده كند.بعضى مواقع انسان تجربه سالم را با تعصبات نادرست ادغام مى كند .از وجود بزرگان براى نفع شخصى خود استفاده مى كند و دیگران را به چاه تاریكى مى اندازد .براى اینكه در دام این اشخاص نیفتیم ،نیاز به دانایى و آموزش سالم داریم.

در طب سنتى گفته مى شود دواى ما غذاى ماست و غذاى ما دواى ماست.در كنگره مى آموزیم به جسم خود (شهر وجودى)ارزش بنهیم و از مواد اولیه سالم براى تغذیه خود استفاده كنیم تا جسم و روانى سالم داشته باشیم.از موادى بهره گیریم كه در آن كلسیم،سدیم،پتاسیم،آهن و.... موجود باشد.از مواد اولیه كه ماهها یخ زده و فاسد شده استفاده نكنیم.
مواد مخدر و تغذیه نامناسب مانند ساكنین این شهر (جسم)مى باشد كه كارش نابودى و ویرانى است.تغذیه سالم و دورى از ضد ارزشها ساكنین شهرى مى باشد كه كارش ساختن و آباد كردن است.ساكنین این شهر (جسم)اگر قدرت درونى خود را پیدا كنند از ناامیدى،ترس،حقارت...دورى مى كنند و حتى با نداشتن بودجه سعى مى كنند ثروتى در حد تعادل براى خود بدست آورند.
هر انسان مسئول اعمال و رفتار خود مى باشد و براى توجیه كار خود دیگران را مقصر مى داند .ساكنین كنگره ٦٠مى توانند این مكان مقدس را به بهترین وجه ممكن بسازند و یا تخریب كنند .پس پیروى از حرمت و قوانین كنگره در آبادانى آن مؤثر مى باشد .كنگره ٦٠به انسانهاى با كفایت و با درایت نیازمند است تا آباد شود.در تاریخ هم شاهد هستیم كه كاخ ها به خودى خود نابود نمى شوند ،بلكه با افكار و اندیشه مخرب ساكنین،آن كاخ نابود مى شود .با افكار و اندیشه مثبت و آگاهانه آن كاخ یا كشور آباد و روشن مى شود.
با افكار و اندیشه غرب كه در جهان حاكم مى باشد ،بر این باورند كه اعتیاد درمان ندارد.اعتیاد بیمارى پیش رونده،بیمارى مرموز و بیمارى لاعلاج مى باشد و هیچ راه حلى براى درمان اعتیاد وجود ندارد.
كنگره ٦٠كشف كرد كه بیمارى اعتیاد درمان دارد و صفت گذشته در انسان صادق نیست .هر یك از ما درمان شدگان تكلیفى بر عهده داریم و آن انتقال دانش و علم درمان اعتیاد به دیگران مى باشد .چند بنا در این مسیر مورد توجه قرار مى گیرد :
١-بناى خودمان(جسم،روان،جهان بینى)
٢-بناى كشورمان
٣-بناى جهان
ذره ذره این دانش را منتقل كنیم تا دیگران هم درمان شوند .نیاز به یك آكادمى داریم تا بتوانیم ابر سیاه اعتیاد را به روشنایى تبدیل كنیم .صراط مستقیم راهى است عریض كه تمام مخلوقین در آن جا مى شوند صراط مستقیم یعنى پیروى از قوانین الهى .صبر و قلب بزرگ براى بخشش دو مؤلفه مهم در صراط مستقیم مى باشد.
شناخت انسان ما را آرام آرام به دانایى مى رساند ،تا به صلح و آرامش برسیم زیرا انسانها با بافتى كه در درونشان مى باشد رفتار مى كنند و تمام انسانها پاك و سالم نمى باشند و آن نشانه جهل و نادانى مى باشد.

بسیارى از صفات امروزه ظاهرى شده است و معنویات و صور پنهان كاملا پنهان شده و براى تشخیص آن نیاز به آموزش و دانایى داریم .براى شناخت هر چیزى از یك بعد نگاه نكنیم ،بلكه به درون آن رویم و بشكافیم آن چیز را تا به نتیجه خوبى برسیم .كنگره در پرتو مشكلات به این مرحله رسیده است و حل مشكلات تفكرات سالم را رقم زد و به ٥٠شعبه رسید.باید سعى كنیم در آینده به مشكلات گذشته برنخوریم.زیرا وعده هاى خداوند دروغ نیست و به انجام مى رسد .هستى حساب و كتاب دارد.
مشكلات لعنت خداوند نیستند بلكه رحمت خداوند مى باشند.انسان فكور و دانا به دنبال حل مشكلات مى باشد و انسان نادان براى حل مشكلات جزع و فزع مى كند .كنگره ٦٠ به ما مى آموزد پایه هاى مالى خود را محكم كنید،زیرا انسان باید چیزى داشته باشد تا ببخشد و نیاز به ساكنین سالمى داریم كه به دردمندان كمك كنند و ساكنین این بنا داراى علم و دانش براى اعتیاد باشند،نیروهاى متخصص در زمینه اعتیاد باشند و پایه هاى مالى كنگره را محكم كنیم.
براى داشتن مكان براى كنگره به منابع مالى بسیارى نیاز داریم تا دست نیاز به طرف دیگر ارگانها دراز نكنیم و نیاز به ساكنین سالم داریم.
خیلی ها در کنگره پس از درمان می روند ولی انسان های زیادی هستند که می مانند و می خواهند مشارکت کنند و می دانند که وعده خداوند دروغ نیست می دانند اگر پول شان را بدهند پول شان زیاد می شود و اگر در راه خداوند بدهی خیر و برکت به مال تو داده می شود و اگر ندهی خودت را ویران کرده ای و بعد از آن آمدند و لژیون های مالی را تشکیل دادند و خیلی خوب جواب داد و مهم تر از همه این که بچه ها می دادند پولشان دزدی نمی شود اگر این چنین بود همیشه ما دویمان گروء هشتمان بود.
و برنامه ریزی بعد این بود یک هفته را اختصاص دادم به هفته لژیون مالی که البته امسال اسم آن را می گذارم گل ریزان ؛ گلریزان یک کاری بود که در قدیم در کشور ما رسم بود حیف که از بین رفت و ما نسل های جدید آن را ازبین بردییم و خیال می کنیم متمدن شدیم پایین تر رفتیم مثلا یکی فوت میکرد همه همسایه ها جمع می شدند و پول جمع می کردند صاحب عزا در گوشه ای می نشست و بقیه ،کارها را انجام می دادند . در قدیم رسم بود در زور خانه ها گلریزان میکردند و اگر کسی مریض داشت شربت و شیرینی می گرفتند از معتمدان محل پول جمع آوری می کردند و مشکل آن را حل می کردند و یا اگر کسی ور شکسته شده بود آن را از ورشکستگی در می آوردند.
یعنی گل ریزان برای نجات یک اجتماع محل برای فرد یا افراد بود و ما همین مراسم گلریزان را می خواهیم در کنگره برقرار کنیم بنابراین می خواهیم خودمان را از قبل برای هفته گلریزان آماده کنیم.

                  با احترام                  
مسافر امیر
نظرات() 


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic