عدالت . معرفت . عمل سالم

خلاصه سی دی لحظه دشواری

نوشته شده توسط :امیر
یکشنبه 12 شهریور 1396-12:05 ب.ظ

خلاصه سی دی لحظه دشواری
به قلم مسافر امیر
 «لحظه دشواری در آن لحظه احساس نمیشود ، آن چنان که یادآوری آن دشواری دشوار است»


عناوین
۱-هندسه و مفهوم آن
۲-احترام و سپاس نسبت به رب و مربی
۳_ عدم تکیه به توانایی های در گذشته
۴-عدم تفکر از پیش به مشکلات و لحظه دشواری


در یک مکتبی نوشته بود که هرکس که هندسه نداند وارد نشود . ذهن‌های انسان به دو طریق می رود : یا به طریق استدلال و یا ریاضی ، هندسه  یا اینکه به صورت دیگر علوم انسانی و ...

فیثاغورث کارش فقط ریاضی نبود یک استاد معنوی بودو به شاگردانش آموزش می‌داد اول ریاضیات را کار کنند. هندسه به ما می‌گوید که مثلث هرکجا باشد مجموع زوایای آن 180 درجه می‌باشد یعنی در هندسه همه چیز روی حساب است  کلمه مهندس هم از روی هندسه گرفته شده است .

مهندس راه ، کارخانه ماشین و ... می‌سازد و همه این کارها روی حساب است . ما هم در زندگی خود در حال ساختن زندگی و در حال برنامه‌ریزی هستیم. در مکانی ، در مجموعه‌ای ، یک ساختمانی خراب می‌شود ، می‌آیند بررسی می‌کنند که این ساختمان ستون‌هایش نازک بوده ، سقف نامیزان بوده ، زمین زیر خاکش دستی بوده و در ساختمان‌های دیگر به کار می‌برند ولی ما انسان‌ها مرتب یکسری ساختمان می‌سازیم در فکر و اندیشه و زندگی‌مان و بعد این ساختمان خراب می‌شود و دوباره می‌سازیم.

اگر روی یک زمین ماسه‌ای ، یک ساختمان ساختیم و خراب شد دوباره می‌سازیم و می‌بینیم که تمام عمر روی این ماسه و خاک دستی مدام ساختمان درست می‌کنیم و مدام خراب می‌شود یا اینکه روی زمین ساختمان می‌سازیم و دوباره خراب می‌شود.

حالا باید نقشه بکشیم که چرا ساختمانمان خراب می‌شود یعنی بررسی کنیم و ببینیم عواملی که باعث این ناهنجاری شده چه هست . همین طور در مسئله مواد که این ساختمان وحشتناک را درست کردیم . بررسی می‌کنیم و این ساختمان را یواش‌یواش تخریب می‌کنیم و ساختمان دیگری احداث می‌کنیم .
بعضی ها به ما می‌گویند که شما در مورد صورت مسئله اعتیاد به روش تجربی عمل می‌کنید و ما به صورت پزشکی.ولی آیا پزشکی جز رشته های  تجربی نمیباشد ؟پس با تجربه به علم می رسند.

ذهن انسان باید یواش‌یواش استدلال پیدا کند ، دلیل بخواهد ، برهان بخواهد ، برای هر چیزی عواملش را مورد بررسی قرار دهد . در کنگره تمام صحبت‌ها ، صحبت‌هایی مهندسی است ، تمام عوامل را در نظر  می‌گیریم .
انسان باید سپاس گذار رب و مربی خود باشد وبه پدرو مادرو استاد خود احترام بگذارد چرا که عدم احترام به آنها عین ناسپاسی میباشد.
بنابراین ما در یک زمانی باید مورد ارزیابی قرار بگیریم ، مشکلات ما فقط با تفکر و اندیشه قابل‌حمل است . اگر تفکر و اندیشه کردیم در آن موقع دعا کنیم به نتیجه می‌رسیم . وقتی جلسه به جلسه می‌آییم ، نقاط تفکر ما ذره‌ذره بیدار می‌شود ، تبدیل به انسان‌های امیدوار می‌شویم ، حتی اگر این امید راست نبوده و به صورت باشد ، باعث حال خوب می‌شود . انسانی که ناامید است ، افسرده می‌شود. حداقل استفاده از امید این است که حال ما خوب می‌شود و بانشاط می‌شویم .

لحظه دشواری برای همه موجودات هست . هیچ موجودی نمی‌توان پیدا کرد که دشواری نداشته باشد . لحظه دشواری و سختی در آن لحظه احساس نمی‌شود یعنی وقتی مثلاً : گردن کسی را می‌خواهند قطع کنند لحظه‌ای که تیغ گیوتین روی گردنش می آید آن لحظه احساس نمی‌شود ، لحظه اولی که ما را به بازداشتگاه می‌اندازند ، احساس نمی‌شود .

چیزی که دشوار و سخت است یادآوری دشواری است . مثال : یک فردی حکم اعدام برایش دادند ، پانزده روز دیگر اعدام می‌شود ، لحظه‌ای که می‌خواهد اعلام بشود برایش دشوار نیست این 15 روز که به یادش می‌آید که باید اعدام شود ، شب نمی خوابد و یادآوری این دشواری روزگارش را سیاه می‌کند .

ما یکسری دشواری‌هایی داریم ولی اینکه در ذهن خود این دشواری‌ها را بزرگ می‌کنیم ، بررسی می‌کنیم ، این یادآوری برای ما سخت است .

مثال : راهنما به ما می‌گوید 3 روز سقوط آزاد ، ما از الآن که می‌رویم به منزل تا موقعیت که سقوط آزاد را شروع کنیم ، توی دلمان خالی می‌شود ، به هم می‌ریزم ، چه اتفاقی می‌افتد ، این یادآوری مشکل است . همه ما درگیر یکسری فراز و نشیب‌هایی هستیم و فقط در مورد مواد نیست .

وقتی ما می‌خواهیم حرکتی را انجام دهیم ، باید حرکت قبلی آماده باشد . مثال : وقتی می‌خواهیم از پله‌های نردبان بالا برویم باید پا را روی پله قبلی بگذاریم و در آن پله کاملاً مستقر شویم و بعد حرکت کنیم . در جسم مواد حداکثر 6 ساعت قدرت دارد و بعدها به مرحله‌ای رسیدیم که 12 ساعت خالی است.مشکلی که همه سفر اولی‌ها دارند این است که می‌خواهند زود این کار را انجام دهند . هر چیزی زمان خود را دارد . مثال : ما نمی‌توانیم یک مرتبه در قضیه‌ای عالم شویم ، یک مرتبه نمی‌توان در درس عالم شویم ، یک مرتبه نمی‌توان توانایی لازم را پیدا کرد . در هر قسمتی باید یک زمانی گذاشته شود تا توانایی در طول زمان خودش را نشان بدهد . اعتیاد ، اخلاق به‌هم‌ریخته ، به زمان احتیاج دارد تا به تعادل رسید و زمان تعیین کننده است .

برای تغییر ساختارهای انسان در سطوح مختلف به زمان احتیاج دارد .

در انسانی که مصرف کننده است چندین میلیارد سلول که در بدن و مغز وجود دارد به مواد احتیاج دارند ، قبلاً نیازشان به وسیله شبه افیونی برطرف می‌شد و حالا از مواد مخدر بیرون تأمین می‌شود . ما باید در این فاصله زمان این میلیاردها سلول را پر کنیم و باید سیستم عوض شود و ترمیم شود .

سوالات بر گرفته از متن
۱_در مساله دشواری چه چیز موجب سخت شدن آن میشود؟
۲_تغیر در ساختارهای انسان ملزم به چیست؟و بیانگر کدام وادی میباشد؟
۳_راه کاری برای مقابله با مشکلات که خود نیز بیانگر کدام وادی میباشد


                                    با احترام                  
                   مسافر امیر
نظرات() 


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic