عدالت . معرفت . عمل سالم

خلاصه سی دی پیشگامان

نوشته شده توسط :امیر
جمعه 10 شهریور 1396-11:43 ق.ظ

خلاصه سی دی پیشگامان

به قلم مسافر امیرپنهان‌کاری انرژی زیادی از ما می‌گیرد و باعث سقوط ما می‌شود و انسان را رسوا میکند.


"شما تمام تعالیمی را که انجام میدهید برای کسب ارتقاء به مقام انسانی است و سقوط در پنهانکاری میدانید."


تمام آموزش‌های ما هدفشان این است که مقام انسانی‌مان را بالا ببریم پنهان‌کاری انرژی زیادی از ما می‌گیرد و باعث سقوط ما می‌شود و انسان را رسوا میکند.
مثلا برای پنهان کردن یک هندوانه در زیر اب از ما انرژی بسیاری میگیرد.

پنهان‌کاری به سه شکل است:

۱- پنهان‌کاری که هیچ‌وقت آشکارش نمی‌کنیم.
 ۲-  پنهان‌کاری که پس از مدتی آشکارش می‌کنیم .
۳-  پنهان‌کاری که اصلاً نیازی به پنهان‌کاری نیست و انجامش باعث عذاب ما می‌شود.
 مثل کسی که قرص می‌خورد و به راهنمایش نمی‌گوید یا گرسنه است ولی گرسنگی‌اش را پنهان می‌کند و در اثر این پنهان‌کاری صدمه می‌بیند .
در کل پنهان‌کاری زیرمجموعه ترس در مثلث جهالت  امین است .
کسی که پنهان‌کار است دروغ‌گو هم می‌شود چون چیزی را پنهان کرده ولی آدم دروغ‌گو کم‌حافظه است و رسوا می‌شود
مثلا شخصی پیراهنی میخرد به قیمت۳۵۰۰۰تومان به دوستش میگوید ۴۵۰۰۰به شخص دیگری میگوید ۷۰۰۰۰تومان وقتی دوستش از او مجددا سوال میکند چون بدون برنامه و از قبل فکر نکرده به او میگوید ۷۰۰۰۰تومان
یک نوع پنهان‌کاری هم داریم که چون دیگران ظرفیت لازم را ندارند پنهان‌کاری می‌کنیم مثلاً زمانی که مادر من فوت کرده بود همسایه ما زنگ زد به خواهرم وو گفت مادرت مریض شده  ودر ادامه زن همسایه گوشی را گرفت و گفت مادرت فوت کرده ما اگر یک‌مرتبه خبر مرگ کسی  را به عزیزانش بدهیم دچار تخریب می‌شوند اینجا پنهان‌کاری مثبت است و جلوی صدمه دیدن افراد را می‌گیرد و بهتر است کم کم به او خبر بد را بگوییم.
        سر چشمه بتوان بستن به بیل
                                           چو پر شد نتوان بستن به پیل

اگرسر یک چشمه باز شود با یک بیل میتوان آن را بست ولی اگر آب منحرف شد با شتر و فیل هم نمی توان جلوی آن را گرفت.
پنهانکاری از مسائل کوچک شروع می شود و خود را گسترش می دهد.
ما در هر مسئله‌ای افرادی را تحت عنوان پیشگام داریم مثلاً پیامبران الهی پیشگامانی بودند که قوانین الهی را آوردند ولی پیشگامان فقط پیامبران نیستند و در هر عصری پیشگامانی هستند مثل ابوریحان در نجوم ولویی پاستور پیشگام در زیست و ادیسون پیشگام در علوم و بتهوون پیشگام در موسیقی و مولانا و حافظ پیشگامان در ادبیات و.....
هدف پیشگامان پیشرفت و حرکت انسان‌ها در جهت نیکی‌هاست و در مقابل آن‌ها گروهی هستند که هدفشان تخریب است.
 مثلاً شخصی بیمار است و باید هر هفته آمپول‌های گران‌قیمت بزند و عده‌ای جلوی درمان قطعی آن را می‌گیرند چون منافعشان درفروش این آمپول‌هاست چنین افرادی پنهان هستند و در ظاهر خودشان را خیرخواه انسان‌ها معرفی می‌کنند این افراد پیشگامان راه تخریب هستند.

وقتی ما در مسیر درست حرکت می‌کنیم عده‌ای به صور آشکار یا پنهان می‌خواهند ما را از مسیر خارج کنند مثلاً دوستمان وقتی می‌فهمد ما می‌خواهیم درمان شویم با تعارف مواد می‌خواهد ما را از مسیر درمان خارج کند در هرجایی قطعاً این نیروی تخریبی و بازدارنده وجود دارد
وقتی که سفر تدریجی بودم و دوستم هم مطلع از دوره درمانم بود با اوبه یکی از شهر های اطراف رفتیم موقع ناهار به من گفت دهانت را باز کن وبعد مقداری شیره انداخت در دهانم و با وجود اینکه میتوانستم نخورم ولی خوردم ولی در ادامه دیگر وقتی میگفت دهانت را باز کن از او میگرفتم و مخفیانه نگه می داشتم تا اینکه روزی که چیزی گیرش نیامد و از من سراغ گرفت و من  همان شیره ها را که به من داده بود بخورم و من نگه داشتم را بهش دادم.
ما در مسیر درست به نیرو و توان نیاز داریم ما در مسئله اعتیاد نیازمند ایجاد یک دانشگاه هستیم تا در مبحث اعتیاد و شناخت انسان و چیزهایی که انسان را تخریب می‌کنند و حکم نیروهای بازدارنده را دارند شناخت پیدا کنیم و این وظیفه تمام اعضای کنگره است تا در جهت ساخت این دانشگاه حرکت کنیم چون ما اگر روزی کاملاً انسان را بشناسیم می‌توانیم تمام بیماری‌های انسان را درمان کنیم ولی الآن چون نیم بیشتری از انسان را نمی‌شناسند درمان خیلی از بیماری‌ها را بلد نیستند پس ما نیازمند این دانشگاه هستیم.

علومی که در این دانشگاه تدریس خواهد شد علومی هستند که در گذشته هم وجود داشتند ولی بین آن‌ها جدایی افتاد و شاخه‌شاخه شدند و دوباره روزی به هم خواهند پیوست به شرطی که ما صور پنهان انسان را بشناسیم.

هر چیزی که در هستی از روز الست تا به امروز اتفاق افتاده در لوح محفوظ کائنات ثبت‌شده و موجود است همیشه در مقابل سازندگی‌ها افراد خبیثی که یا بلد نبودند از پیشرفت‌هااستفاده کنند و یا منفعت شان به خطر می‌افتاد وجود داشتند ولی جهان در حال حرکت به‌طرف خوبی‌هاست چون انسان‌ها در حال حرکت به سمت دانایی هستند و وضعیت جهان در حال بهبودی است.

 سوال از سی دی.
۱_پنهانکاری به چندطریق است؟ پنهانکاری سبب چه میشود؟                                                  با احترام                  
                                                  مسافر امیرنظرات() 


یکشنبه 12 شهریور 1396 01:24 ب.ظ
با تشکر از زحمات راهنمای گرانقدر رضا شاهمرادی بابت تعالیمی که در لژیون و وب در اختیار ما قرارر میدهد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic