عدالت . معرفت . عمل سالم

متن سی دی جهان اکبر

نوشته شده توسط :رضا
پنجشنبه 12 فروردین 1395-07:56 ب.ظجهان برای  تمام شدن نیست بلکه جهان برای کامل شدن است. اگر جهان برای  تمام شدن باشد انسان مملو از ضد ارزشها و کارهای خطرناک خواهد شد چرا که مرگ را پایان می داند.

متن سی دی جهان اکبر


 جهان برای  تمام شدن نیست بلکه جهان برای کامل شدن است. اگر جهان برای  تمام شدن باشد انسان مملو از ضد ارزشها و کارهای خطرناک خواهد شد چرا که مرگ را پایان می داند. این یک نقطه تفکر و دیدگاه است و نقطه تفکر بعدی این است که من به جهان آمده ام که کامل شوم و جهان برای من مهد است. یک محل پرورش و یک مدرسه است پس بعدی هم هست و داستان ادامه دار است. زمانی که انسان به ابعاد و اندازه این هستی فکر می کند در شگفت می ماند که انتهای آن تا کجاست. خوب است بیندیشیم که ما در قیاس با این عظمت در کدام نقطه هستیم و این همه "من" را بزرگ دانستن از کجا می آید. چند تا کتاب خوانده ایم و خود را صاحب نظر می دانیم غافل از اینکه چه بسا نویسندگان آن کتابها نیز خود به حقیقت پی نبرده باشند.

اندازه خورشید یک میلیون برابر زمین است و میلیاردها ستاره مثل آن تنها در کهکشان راه شیری قرار دارند. ما انسانها عموما ارقام را تا یک جایی درک می کنیم مثلا صد  و هزار را به وضوح درک می کنیم ولی تعداد میلیون و میلیارد برایمان نامفهوم می شود. حالا اینکه در جهان میلیاردها کهکشان وجود دازد برای ما نامفهوم می شود. این جهان به این پهناوری بر اساس یکسری حسابهای بسیار دقیق است و یک صور آشکاری دارد و یک صور پنهان که برای ما ناشناخته است مثل سیاهچاله ها.

حال بزرگان خود انسان را جهان اکبر می دانسته اند، آنهم در قیاس با جهان اطرافمان که اینهمه عظمت دارد وباز هم جهان کوچک است. پس ما زمانی که راجع به انسان و جهان صحبت میکنیم با چنین مقیاسهایی سر و کار داریم و این سیستم بسیار بسیار هوشمند است چرا که نیروها و انرژی ها و تفکرات خود را نمی خواهد از دست بدهد. ما انسانها یک وسیله کهنه را نمی خواهیم دور بیندازیم و می گوییم شاید یک روزی به دردمان بخورد. پس چگونه انتظار داریم جهان هستی انسانها را نیست و نابود کند واز چرخه خارج نماید انسانها بیهوده بیایند و الکی بروند.

پس بدانیم که جهان برای تمام شدن نیست برای کامل شدن است. از عظمت جهان آگاه باشیم و بدانیم که هر چه در صور آشکار می بینیم، در صور پنهان و درون ما نیز نهادینه شده و وجود دارد. نگاه ما این نباشد که ما چهار صباحی زندگی می کنیم و نابود می شویم بلکه تا ابدیت هستیم. صور آشکار ما نابود می شود ولی صور پنهان ما آگاه است. اگر این را بدانیم همه چیز برای متفاوت خواهد بود.

شاگرد: نیک می دانید که از پیشرفت کارها و آموزش ها و تحقیقات تا حدی راضی هستم خوب می دانید که آموزش و پرورش انسان کاری است  سخت و سهل و امکانپذیر نمی باشد مگر عملا افکار و اندیشه راستین جایگزین افکار و اندیشه های پوچ، خرافی، غلط و نادرست گردد و بایستی انسان در بوته آزمایش قرار بگیرد تا محک بخورد و این باز هم میسر نمی شود مگر اینکه انسان با خودش آشنا شود تا خودش را و ارزش وجودی خودش را بشناسد و امروز کاری که من انجام می دهم اینست که فقط آدرس انسانها را به خودشان می دهم تا از روی خرد با خود آشنا شوند تا خود را پیدا کنند.

تربیت انسان کاری است هم سخت و هم سهل. اگر راهش را بدانید سهل است و اگرنه غیر ممکن. از گذشته های دور همه اندیشمندان می خواسته اند انسان را پرورش کنند اما نتیجه هم چشمگیر نبوده است. جالب اینکه عموما افراد صالح را برای آموزش دادن انتخاب می کرده اند در صورتیکه فرد ناصالح نیاز به پرورش دارد.

در صورتی تربیت نتیجه بخش خواهد شد که اندیشه های راستین جایگزین افکار پوچ، خرافی، غلط و نادرست گردد. حال اینجا چه کسی می خواهد تعیین کند که کدام افکار درست و کدام افکار غلط است چرا که همه اصرار دارند که یکسری افکار واهی، درست می باشد. خیانت کردن به اسم دین جزو افکار پوچ است چرا که خداوند به فحشا حکم نمی کند. برخی در زمینه درمان اعتیاد نیز بر سر افکار پوچ خود ایستاده اند. حال ما از کجا بفهمیم که کدام اندیشه درست و کدام غلط است. از طرفی هم می گوییم که اگر انسان از مطالب و اندیشه ها جلوتر نباشد نمی تواند به صحت و سقم آنها پی ببرد. چطوری می شود که خداوند یک حکیم حاذقی را سر راه ما قرار دهد که راه را از چاه برای ما مشخص کند چرا که مشکل بسیاری ازما اینست که به خیلی از افکار پوچ چسبیده ایم و آنها را حقیقت می پنداریم. آن مصرف کننده شیشه هم که دست به جنایت میزند به تصور خودش افکارش درست است. خیلی انسانها  دهها سال عضو  یکسری احزاب بلوک شرق بودند و پس ازیک عمر فهمیدند که عقاید آنها نادرست بوده است.

امروزه در جهان به اشتباه می اندیشند که اعتیاد و بیماری روانی درمان کاملی ندارد. البته درست است که درمان یکروزه و فوری وجود ندارد. یادگیری فوری هم وجود ندارد. ارتقا فرهنگ جامعه نیز ناگهانی نمی شود. چندین هزار سال تمام انبیا و اولیا آمده اند برای تربیت انسان تا به او بگویند این کار خوب است و این بد و بهشت و جهنم را مثال آورده اند که به او بگویند که اگر بد کنی آخرش بد می شود و اگر کار خوب انجام دهی ختم به خیر می شود.

وقتی می فهمیم افکار و اندیشه ها غلط یا درست است که انسانی که آموزش گرفته در بوته آزمایش قرار گیرد تا محک بخورد. همه می گویند ما طلائیم اما وقتی معلوم می شود که طلا محک بخورد تا عیارش معلوم شود و آنجاست که بایستی جواب پس دهیم. انسان ممکن است همه آموزشها را بگیرد ولی تا یکروز پای منافعش در میان آمد همه آنها رنگ ببازد. انسان دست از خیلی چیزها  و منافع شخصی اش و امیالش بر نمی دارد مگر اینکه یک روزی با خودش آشنا شود یعنی اینکه بفهمد که جهان برای تمام شدن نیست بلکه برای کامل شدن است یعنی به این جهان می آید تا یکسری نقایصش را برطرف کند و خیلی چیزها را یاد بگیرد.

ما سالهاست خودمان را گم کرده ایم و خودمان باورمان نمی شود. ما برای چیز دیگری ساخته شده ایم و ارزش دیگری داریم. در کنگره آدرس انسانها را به آنها می دهیم تا با اختیار کامل خودشان را پیدا کنند. این برعکس جاهای دیگر است که سعی می کنند فرد را ایزوله کنند. سعی ما اینست که فرد شخصیت و شان خود را پیدا کند.

اکنون شما کاملا واقف هستید که آموزشهایی را که از شما گرفته ام بر روی افرادی که از نظر و یا  دیدگاه جامعه جزو مخرب ترین و غیر اصلاح ترین افراد  محسوب می شوند یعنی معتادان و روانباختگان به اجرا در آورده ام و بهترین جواب را نیز دریافت کرده ام و هم اکنون در طول گذشت این هفت سال بدترین آنها تبدیل به بهترین استادان شده اند که به صورت رایگان به سایر معتادان و روانباختگان کمک می کنند تا آنها را نیز از جهان تاریکی اعتیاد خارج کنند.

ما آموزشها را بررسی کردیم تا مشخص شود که کدامین راستین است و کدام خرافات. این آموزه ها را روی مخربترین معتادان روانباختگان پیاده کردیم و آنها درست شدند و این ارزشمند است. شما بروید و آرای بزرگترین فیلسوفان و روانشناسان را روی مصرف کنندگان پیاده کنید، ببینید آیا عوض می شوند تا مشخص گردد کدام مطالب راستین است. بله اگر بخواهید آن روانباخته را یک عمر در تیمارستان بستری کنید و این مصرف کننده را از همه چیز منع کنید ممکن است حرف آنها درست باشد. اما آموزشها ی ما نتیجه اش این شده که کسی که سابقا شیشه مصرف می کرده اکنون عضو تیم ملی راگبی است. در حالیکه در پیشرفته ترین کشورهای جهان می گویند شیشه درمان ندارد. این اندیشه ها مخرب ترین و اصلاح ناپذیر ترین انسانها یعنی مصرف کنندگان و روان باختگان را تبدیل به بهترین انسانها کرده است. از این لحاظ مخرب و اصلاح ناپذیر که آنها را در هیچ جمع و مسلکی پذیرا نیستند، چه گروه های مذهبی، چه عرفانی و حتی گروه های بی اعتقاد. هر مصرف کننده ای در اثر اعتیاد، روان باخته نیز می شود.

متاسفانه امروز انسانها فقط آن چیزی را باور دارند که بتوانند با چشم سر ببینند و یا با حواس پنجگانه خود آنرا لمس کنند. در باور انسانها نمی گنجد که چه آنها بخواهند و چه نخواهند، چه بدانند و چه ندانند اما تمامی جهانهای آفرینش در لایه های زیرین خود در صور پنهان خودشان دائما با یکدیگر در ارتباط هستند و از یکدیگر تاثیر پذیر هستند.       

انسانها چه بگویند خدایی هست و چه نیست و چه بگویند جهان پس از مرگی هست وچه نیست و چه انسان را دارای بقا و پاسخگوی اعمالش بدانند وچه نه، فرقی نمیکند. این کار دارد صورت می پذیرد. نه تنها جهانهای آفرینش بر قرارند بلکه با هم در ارتباط و از یکدیگر تاثیر پذیرند.  دنیا مزرعه آخرت است و آخرت مزرعه دنیا. اینها با هم دائما در ارتباطند و مشغول تبدیل اطاعات. چون خداوند انسان را در هفت طبقه و سبع سماوات آفریده و این هفت آسمان فیزیکی نیستند و در لایه های زیرین، جهان های ماورا و مادون وجود دارند.

من می خواهم به بعضی از انسانها بگویم که مرگ پایان نیست و جهل و نادانی و بیخردی و یا علم و دانش و آگاهی در همه جهانها و جهانهای پس از مرگ ادامه دارد. به هر حال امیدوارم روزی بتوانم همانطور که قبلا گفتید یک آکادمی را بوجود آورم که مربوط به علوم انسانی و شناخت انسان و اعتیاد و روانباختگان باشد تا پژوهش و تحقیق مجهولات زیادی را به معلومات تبدیل نماید و از هم اکنون در حال برنامه ریزی آن هستم.

اموزشها را پیاده کردیم و با درمان بیماران به صحت آنها پی بردیم و اندیشه های پوچ را از آنها کاستیم و به جایش اندیشه های راستین  همچون 14 وادی را به آنها آموزش دادیم. ولی به اینجا ختم نمی شود. حال بایستی برای کنگره آکادمی بوجود آوریم تا علوم انسانی در آنجا تدریس شود تا انسان را شناخته و اعتیاد را درمان کنیم و به روانباختگان کمک کنیم تا مجبور نباشند 30 سال در آسایشگاه روانی بستری شوند. تا دانش درمان اعتیاد را به بقیه جهان نیز منتقل کنیم. هدف ما در سال 1395 این است که حداقل زمین آکادمی را خریداری نمائیم و برای این مهم لژیونهای مالی می توانند نقش سازنده ای داشته باشند. ما باید خودمان این کار را انجام دهیم نه اینکه باری بر دوش دولت باشیم و یا از دیگران کمک بگیریم. ما این آکادمی را نیاز داریم برای شناخت علوم انسانی که به ما حقایق را بگویند. اگر انسان ایمان واعتقاد داشته باشد روانباخته نمی شود. ما احتیاج به نیروی الهی داریم. نیاز به اعتقاد داریم، که بدانیم جهان دیگری هست تا بیمار به درمان برسد. اگر در سیستم روانشناسی و روانپزکی خدا وجود نداشته باشد، آن نیرویی که از ظلمت خارج کرده و به سوی نور هدایت می کند نباشد درمان حاصل نمی شود. عشق، ایمان وعقل. ما نیازمند علوم انسانی هستیم که در آن عشق و محبت بلا عوض جایگاه داشته باشد. عشقی که وقتی خودت به درمان و محبت رسیدی بگویی می خواهم به دیگران کمک کنم. در کنگره راهنما داریم که 50 نفر را به درمان رسانده بدون یک ریال حقوق و این عشق است. این همان عشقی است که ما برای درمان روانباختگان نیاز داریم. ما به ایمان نیاز داریم، ایمان به خداوند، ایمان به راستی و درستی. ایمان به علم. ایمان به دانش، به آگاهی. ایمان به اینکه دروغ و جعل خوب نیست. نامردمی و نامردی خوب نیست. ما نیازمند عقل هستیم. شما برای درمان یک مصرف کننده و یا روانباخته به هر سه عقل و ایمان وعشق نیاز دارید. آن علوم انسانی که فاقد ایمان وعشق باشند و بخواهد تنها بر پایه عقلی که بر پنج حس ظاهر استوار است جلو بروند، علمی الکن و گنگ هستند و نمی توانند جلو بروند و مقصود ما فقط توسط علم تجربی نمی شود. علم بر پایه پنج حس ظاهر پایین ترین و نازل ترین علوم است و از آن بالاتر مثلا می شود ریاضیات که نیازمند ادراک خاصی است. وقتی برای علمی ایمان وعشق نیز به کمک عقل بیایند سطح آن علم بالا خواهد رفت و ما برای کمک به انسانها در آکادمی به این علم نیاز داریم.   

استاد: بسیار تا بسیار بزرگ است. می دانم که می دانید در حال و یا هم اکنون مشکل است. در مقابل رکود و سکون به رشد باید ارزش داد. کار زیاد است و تفکر و برنامه بسیار پر حرکت.  شما در تمام بخشها فکر، حرکت و انجام می نمایید. در این که شما همکار ما هستید دوستان دیگر می گویند که شما بیشتر کار می کنید. خوب است تحقیق در آکادمی جان نو به تمام آنهایی که می خواهند پایه ها را استوار و ستون های محکم بسازند می دهد و بکار ما وشما می آید در کل سیستم ما به هم نیاز داریم پس بهتر است که بهترین ها در ابتدای کار حرکت کنند. ستونها محکم میشوند بایستی ساختمان بسیار محکم و بادوامی در ژرفا و طول زمان ساخته و این همان قدر مهم است که انسانهای با ارزش از همه ابعاد مهم می باشند. ما به کسانی که می آیند یاری بیشتر نمی دهیم بلکه به کسانی که می خواهند با موازین فرمان و کارها انجام عمل بنمایند و خود می خواهند کمک می نماییم و در پی درمان و بعد هیچ نیستیم. درمان به دوام و واقعیت انجام آن ارزش دارد.

می گوید ما به هر که بیاید کمک نمی کنیم. به کسانی کمک می کنیم که اگر به آنها گفته می شود که سر ساعت بیا و دارویت را کم کن و سی دی را بنویس بگوید چشم. فرمان راهنما و کنگره را گوش کند و آنکه اینها را گوش ندهد برای ما ارزشی ندارد. پس ما به کسانی کمک می کنیم که خودشان می خواهند.

شما کارهایی می کنید که ما را به یاد آن زمان که انجام می دادیم می اندازد و شاید اکنون مرزی برای آن نباشد ولی در ادامه خواهید دید که چه اندازه در به یاد آوردن توان انسانهای مرده و یا به اندیشه ما چند بار آمده و رفته به یاد می آورد آنچه را که از یاد رفته بود. می دانید همکار گرامی چه می گوییم مثلا من از یاد برده باشم که روزی انسان بودم و روزی بسیار مفید بودم و توانا بودم .

همین است که می گوییم اینجا انسانها را با خودشان آشنا می کنیم و آدرس خودشان را به آنها می دهیم. مثلا کسی را که الان کارتن خواب شده و در بیغوله هاست و از یاد برده است که روزی انسان بوده و توانا و قدرتمند بوده است را یادآوری می کنیم.

کار شما مرا و تمام انسانها و آنانی که بخواهند را از خواب فراموشی بیدار می گرداند و آنانی که نخواهند مانند همان چیزی که استفاده می کرده اند و می کنند تا همیشه خواب باشند. این گفتگو بسیار ساده است اما عمل آن به پهنای دشتهای نادیده هست. هر قدر بگذرد و تمام مهره ها در جایگاه خود دوباره  قرار بگیرند خواهید دید که چقدر این کار بزرگ برای انسانهاست و خوشحالی اعضای مثلث و پیروزی انسان بر آرزوهایش ارزش دارد. بدرود. 

 

 

 

 

 

نظرات() 


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ:آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic